Чому варто навчатися сьогодні? Коротко про нас #9ba4e5

Навички, які є затребуваними у 21-му столітті

Ніхто не пожне міцної слави від будь-якого покликання, якщо працю за цим покликанням не вважатиме за найсолодшу, більшу від самої слави втіху. (Григорій Сковорода)

Від того, в якій місцевості – сільській чи міській ми народилися і проживаємо, значною мірою залежить наше подальше життя. І якщо ще дітьми ми абсолютно не замислюємося, які перспективи дає нам рідна місцина, то в міру нашого дорослішання ми обов'язково ставимо перед собою це питання. Адже кожному з нас рано чи пізно доводиться самостійно заробляти собі на життя, а село і місто дає нам для цього абсолютно різні можливості.

Сучасний стан села вже з давніх часів турбує свідому громадськість нашого суспільства. В 90-х роках значною мірою скоротився рівень зайнятості на селі у виробничих галузях, зазнав зменшення і ринок праці в агропромисловому секторі. І волею долі мешканці цих куточків України не маючи можливості виходу на більш широкий ринок праці знаходяться на даний момент практично на рівні зубожіння.

Люди сільської місцевості здебільшого зайняті в сільському господарстві, лісовому господарстві та риболовлі. Насправді люди здебільшого живуть за рахунок функціонування власних домогосподарств, які підтримуються завдяки щоденній клопіткій праці. Багато жителів з сільських районів в пошуках кращої долі подаються на заробітки за кордон. Але з усіх цих проблем, що існують в українському селі, найбільш прикро спостерігати за деградацією сільської молоді, яка викликана розчаруванням у пошуках стабільного заробітку. Здебільшого молоді люди просто не знаходять свого потенційного місця працевлаштування або ж їм не підходить запропонований рівень доходів. Статистика з цього приводу доволі сумна - всього 48 осіб зі 100 віком від 18 до 27 років мають постійне місце роботи. І така ситуація, що складається, вимагає втручання з боку держави, бо люди вже втомилися протягом всього цього часу давати раду своїм бідам самостійно.

Багато молодих людей у сільській місцевості починають займатися підприємницькою діяльністю. Здебільшого торгують м'ясом домашніх тварин або фруктами та овочами. Продукцію для реалізації вирощують самостійно або ж скупляють у своїх односельців, щоб потім продати самостійно або перепродати перекупникам.

Тим особам, яким пощастило отримати вищу освіту, з пошуком роботи у рідних місцях стає легше. Але молодь здебільшого при кращій же ліпшій можливості воліє не повертатися після закінчення ВНЗ до рідної домівки. І від цього спостерігається доволі парадоксальна ситуація: в момент гострого безробіття існує дефіцит робочих рук у соціальній інфраструктурі села, тут бракує вчителів та лікарів. Також у селах спостерігається брак інженерів-механіків сільськогосподарської техніки. І, як неодноразово констатують в багатьох селищних радах, для підйому та розвитку села бракує спеціалістів агрономів, ветеринарів, професійних водіїв комбайнів та тракторів. Але, на жаль, з плином часу склалося так, що ці професії вважаються серед молоді непрестижними, або ж доступ до освіти для опанування такою професією має безліч перепон.

Ще одним можливим варіантом зайнятості молоді на селі є фермерство. Але така діяльність, на жаль, не є можливою без володіння певним капіталом, який необхідний для започаткування такого роду бізнесу. Також в мальовничих куточках нашої країни молодим людям варто звернути увагу на розвиток сільського (зеленого) туризму. Це також доволі цікавий і перспективний напрям започаткування власної справи. Село, як відомо, любить працьовитих. Не дивлячись чи тобі 18, чи 60, потрібно працювати незалежно – на роботі, де платять гроші, чи на полі, де росте пшениця, адже тільки в такому випадку можна чогось досягнути.

Підвищити рівень зайнятості в сільській місцевості можна шляхом формування потужного контингенту приватних виробників у сфері малого підприємництва.

Українське село з його молодими робочими руками має значний потенціал до зростання. І не варто ставити питання, чи матиме молодь бажання працювати на землі. За умови достойного заробітку, який приноситиме ця земля, питання відпаде саме по собі.









Автор сайту: Шородок Олексій Савелович, учень 10-го класу Димківського НВК Глибоцького району Чернівецької області

Керівник: Головата Маргарета Лауренціївна, вчитель інформатики Димківського НВК Глибоцького району Чернівецької області



Варто знати...

На кого вчитися: найзатребуваніші професії і де платять найбільше в Україні

Сучасна освіта та професії майбутнього


«Червона книга» українських професій

Професії майбутнього

Про які професії мріють українські школярі

Як обрати професію: Поради від дипломата, бухгалтера, юриста


Наші друзі